Zapraszamy na nasze stoisko na 15. edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych
19 - 22 wrze¶nia 2023

NUMER NASZEGO STOISKA: hala D; nr stoiska 47

TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na Świecie.

Godziny otwarcia:

19.09.2023 (wtorek)– godz. 10.00-17.00
20.09.2023 (środa) – godz. 10.00-17.00
21.09.2023 (czwartek) – godz. 10.00-17.00
22.09.2023 (piątek) – godz. 10.00-16.00

Najnowsze technologie, merytoryczne wydarzenia, biznesowe spotkania – wszystko to w ramach święta branży transportu szynowego – Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO już od 19 do 22 września w AMBEREXPO w Gdańsku.

TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO oraz na terenach zewnętrznych będzie można się zapoznać z najnowszymi trendami, rozwiązaniami technologicznymi, poziomem rozwoju systemów transportowych, infrastruktury kolejowej i nowościami w Polsce, Europie i na świecie. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i spotkań w środowisku branżowym.

W 15. jubileuszowej edycji Targów spodziewany jest udział ponad 500 wystawców z co najmniej kilkudziesięciu krajów, w tym potwierdzone już pawilony narodowe z Austrii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec (3 landy), Szwajcarii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Prognozowany jest też udział ponad 25 000 gości branżowych z ponad 40 krajów.

Uczestnicy TRAKO to przedstawiciele najważniejszych firm związanych z branżą kolejową o zasięgu międzynarodowym, jak i czołówka największych polskich firm sektora szynowego. W wydarzeniu biorą udział eksperci, inwestorzy, producenci, firmy świadczące usługi przewozowe i zarządzające infrastrukturą oraz oferujące usługi i rozwiązania technologiczne. Wydarzenie realizowane jest w czterech podstawowych segmentach: tabor, infrastruktura, spedycja, szynowa komunikacja aglomeracyjna i miejska.

PROGRAM WYDARZEŃ MERYTORYCZNYCH

Rada Programowa Targów TRAKO już od wielu miesięcy pracuje nad przygotowaniem wydarzeń odpowiadających na najbardziej interesujące pytania i zagadnienia branży. Tradycyjnie to prawie 100 debat, seminariów i konferencji, w tym:

- Debata otwarcia ,, Strategiczna rola kolei w budowę odporności Europy.”
- Debata „Konsolidacja kolei. Szanse i wyzwania” (Grupa PKP)
- Seminarium pt. „Koleje Dużych Prędkości (KDP)” (SITK RP)
- Debata „Kobiety w sektorze kolejowym – wyrównywanie szans – możliwości i przeszkody” (PKP SA)
- Debata/Konferencja „Plany zrównoważonej mobilności – nowe podejście do transportu” (UTK)

Konkursy i nagrody

Prestiżowe konkursy to nieodłączny element Targów TRAKO. W tej edycji rozstrzygnięte zostanie osiem konkursów merytorycznych. Po raz drugi wręczona zostanie nagroda medialna im. Jana Raczyńskiego, znakomitego dziennikarza, wieloletniego członka Rady Programowej.Więcej informacji TUTAJ