Zapraszamy na nasze stoisko na 14. edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych
21- 24 wrze¶nia 2021

NUMER NASZEGO STOISKA: hala D; nr stoiska D03

Premiery, nowości, interesujące spotkania. Kolejowy świat w jednym miejscu - we wrześniu zapraszamy do Gdańska na Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO.

TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. W dniach 21-24 września zapraszamy do AMBEREXPO w Gdańsku, gdzie w centrum konferencyjno-wystawienniczym oraz w przestrzeni zewnętrznej Międzynarodowych Targów Gdańskich będzie można się zapoznać z najnowszymi trendami, rozwiązaniami technologicznymi, poziomem rozwoju systemów transportowych, infrastruktury kolejowej i nowościami w Polsce, Europie i na świecie. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i spotkań w środowisku branżowym.

Na targach pojawi się blisko 500 wystawców z 20 krajów. Swoje pawilony narodowe wystawią takie kraje jak: Czechy, Wielka Brytania, Austria, Szwajcaria oraz trzy niemieckie landy: Berlin-Brandenburgia, Badenia-Wirtembergia i Saksonia.

14. edycja TRAKO będzie największym spotkaniem branży kolejowej w 2021 r, ogłoszonym przez Komisję Europejską - Europejskim Roku Kolei. Będzie to zatem ogromna szansa dla promocji polskiej kolei i polskiego przemysłu pracującego na rzecz transportu szynowego.

- „Kluczem do sukcesu tegorocznych targów będzie rozsądna polityka covidowa, musimy się bowiem liczyć ze stałą obecnością wirusa w naszym życiu. Wpływ pandemii na organizację imprez widoczny jest niemal na każdym kroku. I tak naprawdę fakt, że przygotowujemy TRAKO, to efekt determinacji naszej i naszych klientów. Nie odbyły się targi InnoTrans, najpierw przełożone o rok, a w konsekwencji o dwa lata. Ich zeszłoroczna edycja nie odbyła się właśnie ze względu na pełen lockdown w całej Europie. Dzisiaj, największą niewiadomą jest możliwość bezpiecznego podróżowania, dotarcia do Gdańska po to, by na żywo mogły się odbyć spotkania klientów branżowych. Wystawcy TRAKO 2021 są dziś bardzo zdeterminowani i wspólnie z nimi musimy mocno pracować nad przekonaniem do przyjazdu tych, którzy podczas targów mają finalizować transakcje lub zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami, prezentowanymi podczas imprezy. TRAKO to targi ważne dla Europejczyków, bo drugie co do wielkości wydarzenie branżowe na kontynencie. Trzymamy kciuki za to by odwiedzający targi byli zaszczepieni i mogli swobodnie przyjechać do Gdańska. Naszym najwyższym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu wszystkich osób przebywających na targach! - mówi Andrzej Bojanowski, Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich”.

Ekspozycja taboru i maszyn kolejowych odbędzie się po raz pierwszy w nowej przestrzeni torów wystawienniczych stacji Gdańsk Zaspa Towarowa. Lokalizacja tej części ekspozycji TRAKO 2021 nie zmieni się. Zdecydowanej zmianie natomiast ulegnie jakość miejsca ekspozycji. Jednym z interesujących pojazdów, które będzie można zobaczyć, jest pierwszy na świecie pasażerski pociąg wodorowy Coradia iLint zaprojektowany i wybudowany w zakładach firmy ALSTOM. Przeznaczony do użytku na niezelektryfikowanych trasach pociąg wyposażony jest w ogniwa paliwowe do przetwarzania wodoru w energię elektryczną. Cichy, porusza się znacznie płynniej niż jednostki spalinowe. Jest całkowicie bezemisyjny – emituje jedynie parę wodną i wodę.

Uczestnicy TRAKO to zarówno najważniejsze firmy o zasięgu międzynarodowym, jak i czołówka największych polskich firm z branży kolejowej i tramwajowej. Przedstawiciele branży, wystawcy, eksperci, inwestorzy, czy producenci dzięki targom w Gdańsku będą mogli zobaczyć pojazdy szynowe, maszyny dla infrastruktury, systemy zarządzania transportem, najnowocześniejsze technologie wyposażenia taboru oraz innowacyjne rozwiązania.

TRAKO to nie tylko targi, ale i bogaty program merytoryczny. To między innymi debaty, takie jak:
- debata otwarcia „Przemiany rynku kolejowego w Polsce i Europie – trendy, problemy i wyzwania” z udziałem Adiny Valean Europejskiej Komisarz ds. Transportu i Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka,
- „Kolej neutralna klimatycznie – czy w Polsce jest to możliwe”?,
- „Innowacyjne technologie dla kolei”,
- „Dwudziestolecie Grupy PKP – co przed nami w kolejnych latach?”,
- „Perspektywy rozwoju polskiej infrastruktury kolejowej”,
- „Euroazjatycki rynek kolejowy – wyzwania w obszarze współpracy międzynarodowej”,
- „Strategie dla kolei towarowej w praktyce”,
a także liczne konferencje, seminaria i prezentacje firm.

Pierwszego dnia Targów TRAKO będziemy gościć pociąg specjalny Connecting Europe Express, który z okazji Europejskiego Roku Kolei 2021 wyruszy jesienią w podróż po całej Europie. W ciągu 36 dni pociąg odwiedzi 26 krajów i pokona odległość 20 tys. kilometrów, łącząc kraje i ludzi. Connecting Europe Express odwiedzi ponad 70 miast, w Polsce będą to min. Kraków, Warszawa i oczywiście Gdańsk. Tabor do konfiguracji tego pociągu dostarczają narodowi przewoźnicy należący do CER-u. Przejazd pociągu to jeden z elementów wdrażanej w Unii Europejskiej polityki Europejskiego Zielonego Ładu wspierającej działania proekologiczne. To działania promocyjne, które zwiększą zainteresowanie transportem kolejowym i umożliwią lepsze zrozumienie wyzwań, z jakimi musi się aktualnie mierzyć kolej w Europie. To promocja kolei – jako potężnego sprawcy przemian społecznych, gospodarczych, przemysłowych i ekologicznych.

Więcej informacji TUTAJ